Strona Żywej Szopki na facebooku

Zachęcamy do odwiedzania strony Żywej Szopki na facebooku. Staramy się umieszczać tam ciekawe i inspirujące treści:). Mamy nadzieję, że nikogo z Was nie zabraknie.

Żywa Szopka 2020 w internecie.

Niestety w związku z sytuacją epidemiologiczną, Żywa Szopka w formie tradycyjnej nie odbędzie się. Jednak nie jest to nasze ostatnie słowo. Będziemy towarzyszyć wam w przestrzeni internetowej. Dokładny plan wydarzenia niedługo pojawi się, będziemy starać się także czasem publikować treści związane z adwentem i Bożym Narodzeniem. Prosimy bądźcie z nami.

Z kolędą na ustach

Boże Narodzenie w Żywej Szopce spędziliśmy z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Poskwitowie, Różyczkami Pani Myślenickiej, Kasią Rosołek z zespołem oraz braćmi z zespołu Fioretti.

Wigilia przy Franciszkańskiej

Od kilku kolęd i historii Żywej Szopki zaczęło się nasze świąteczne spotkanie. Chętni mogli zrobić sobie zdjęcie ze Świętą Rodziną lub zapoznać się bliżej z osiołkiem, lamami i koziołkami.

To już dzisiaj!

O 22:30 życzeniami ks. arcybiskupa zaczniemy kolejną edycję „Żywej Szopki przy Franciszkańskiej”. Ostatnie godziny bracia z seminarium wykorzystują na ustawianie choinek, dekorowanie szopki…

Czekając na święta

Przygotowania wkroczyły na ostatnią prostą. Scena dla artystów, szopka dla Świętej Rodziny i zagrody dla zwierząt stoją na swoich miejscach i oczekują wigilijnego wieczoru.

Przygotowania trwają

Ostatnie dni przed świętami mijają nam bardzo pracowicie. Szopka i zagrody dla zwierząt są już niemal gotowe. Reprezentanci seminarium odwiedzają również naszych dobrodziejów i sponsorów.

Spot promocyjny

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego spotu z zaproszeniem na tegoroczną Żywą Szopkę i podziękowaniem dla naszych sponsorów.

Co nas czeka?

Przygotowania do Żywej Szopki przy Franciszkańskiej idą już pełną parą. Przed seminarium wyładowaliśmy deski, z których niebawem urosną zagrody dla zwierząt. W najbliższym czasie pojawi się siano, scena dla artystów, choinki…

Drugi dzień świąt 2018

Dzisiaj dzieliliśmy radość z zespołem Jakubowe Muszelki – to wielka radość, gdy dzieci stoją na scenie i mówią czy śpiewają z wielką prostotą. Jasełka przedstawili domownicy z San Damiano – franciszkańskiego centrum profilaktyki i leczenia uzależnień.