Dla mediów

W wielu miejscach w Polsce za okami pojawił się dobry przyjaciel zimy – śnieg. Przyszedł i odszedł bardzo cicho, jak subtelny znak, że to już czas…
Ta rzeczywistość nie jest dla nas Polaków obca. Śnieg = powolna organizacja okołoświąteczna.
Bracia studenci „z Franciszkańskiej” w Krakowie też to czują i postanawiają podzielić się kilkoma wiadomościami dotyczącymi naszego krakowskiego „Greccio” (miejsca – źródła, z którego wypływa idea Szopki Bożonarodzeniowej).
Bracia czują i myślą świętami, ale to nie wszystko, już zaczęli konkretne do nich przygotowania. Przygotowania w Duchu i Prawdzie – w modlitwie i działaniu, jednym słowem: Adwent.
I Niedziela Adwentu za nami, a wraz z nią przypomnienie, że „ADVENTure” (PL: Przygoda) czas zacząć. Przygoda, która ma nas dobrze przygotować na przyjście naszego Pana nie jest równa innym „przygodom”. Tamte, często przeżywane w kolejce do kasy w supermarkecie czy przysłowiowej „drodze po choinkę” też są istotne, ale one są zewnętrzne. Tutaj mowa o czymś trudniejszym, o Niebo (sic!) trudniejszym, przygotowaniu serca, przygotowaniu swojego wnętrza na ten wyjątkowy czas.
Skoro mowa o wnętrzu to w tym roku bracia franciszkanie zapraszają Was do wnętrza swojego klasztoru, by wspólnie, w atmosferze błogosławionej nadziei, wyczekiwać przyjścia Najpokorniejszego z pokornych – Jezusa Chrystusa, Dziecięcia Bożego.
Pomimo krążącej gdzieś wokół Polski ciemnej chmury covidowej franciszkanie dmuchają z całych płuc modlitwą by rozwiać tę zarazę i nie spuszczają z duchowego tonu. Mamy zamiar w dobrym tonie przeżyć z Wami nasze święta – nasze, bo chrześcijańskie, nasze, bo franciszkańskie! W tym roku Żywa Szopka wchodzi w sferę Internetu, by ją uświęcić i głosić przez nią Dobrą Nowinę o wielkim cudzie Wcielenia Boga.
Żywa „Live” Szopka 2020 będzie dla Was transmitowana on-line przez okres Bożego Narodzenia.
Wiemy Kto jest Treścią Żywej Szopki lecz wciąż modlimy się i dyskutujemy, jak tę cudowną Treść ubrać w „pieluszki”, w formę.
Jak posłużyć Wam w taki sposób, by każdy – ten kto daleko i ten kto blisko – poczuł się wyjątkowo dotknięty Miłością samego Boga.
Dlatego też w pierwszej kolejności prosimy Was o modlitwę w tej intencji.
W drugiej zaś o Waszą propozycję przeżywania tego czasu z nami.
Macie już jakieś doświadczenie „on-line”, zapewne bogatsze od naszego i większą wiedzę w tym zakresie, więc prosimy i zachęcamy: Dzielcie się z nami Waszymi obiekcjami i przemyśleniami.
Można wysyłać wiadomości do brata Dawida Furgała lub bezpośrednio na profil „facebookowy” Bracia Franciszkanie.
Dziękujemy Wam za Waszą gotowość i wyrozumiałość. Prosimy o udostępnianie tego postu i udostępnianie dobra pośród Was.
Wyczekujmy Pana i bądźmy czujni na natchnienia Jego Świętego Ducha.
Błogosławionego czasu Adwentu,
Bracia Franciszkanie „z Franciszkańskiej”.

Plakat

JPG PDF

Plan 2019

DOCX PDF

Zdjęcia

ZIP (282 MB)

Logo

PNG PDF

Notatka prasowa

DOCX PDF

Spot promocyjny

YOUTUBE MP4